menu close menu
TOPlist

Podporte domácich výrobcov

Priatelia a sympatizanti OZ KOŠICKÝ DUKÁT na výmenu tovarov a služieb. Používaním lokálneho platidla – KOŠICKÉHO DUKÁTU (1 dukátu od augusta 2015 a 5 dukátu od decembra 2015) podporujete ekonomiku a rozvoj mesta Košice ako aj celého košického kraja. Prispievate tiež k rozvoju ľudských i obchodných vzťahov v regióne. Zákazníci používajúci alternatívnu menu (lokálne platidlo – KOŠICKÝ DUKÁT) nakupujú (vymieňajú svoje dukáty) spravidla výhodnejšie, ako pri ako pri použití „oficiálnych” peňazí (v súčasnosti EURA)

Napríklad ako v staromestkej pivárni:

staromestska
Toto, avšak nielen to, je jedna z motivácii, prečo nakupovať u lokálnych predajcov. Najväčším prínosom je, že peniaze „ostávajú“ v meste a neputujú medzi príjmy veľkých korporácií. Lokálne peniaze oveľa lepšie plnia svoju pôvodnú funkciu prečo vznikli: obeživo, platobný prostriedok. Veľmi pozitívnym vedľajším efektom je, že ľudia a obchodníci sa bližšie spoznajú a vznikajú nové medziľudské väzby, na čo súčasné generácie zabúdajú. 

OZ KOŠICKÝ DUKÁT na výmenu tovarov a služieb je tým subjektom, ktorý je hybnou silou celého projektu KOŠICKÝ DUKÁT. Podporte lokálnych výrobcov. Dá sa to úplne jednoducho.

Nakupujte u lokálnych výrobcov a v lokálnych podnikoch. A „plaťte“ samozrejme KOŠICKÝMI DUKÁTMI

Ak nám chcete v tomto projekte akýmkoľvek spôsobom pomôcť alebo sa k nemu pridať, kontaktujte nás na tel.: 0911 177 007 alebo emailom:info@kosickydukat.sk

5. novembra 2015 | News | Komentáre vypnuté na Podporte domácich výrobcov

Comments are closed.