menu close menu
TOPlist

Ruská papierová 100 rubľovka a anektovaný Krym. Lepší je aj bimetalový KOŠICKÝ 5 DUKÁT

Voľba medzi ruskou papierovou 100 rubľovkou a košickým bimetalovým 5 dukátom je jasná. Jednoznačne vyhráva KOŠICKÝ 5 DUKÁT priamo naviazaný na Euro.

rubel dukat

Vydanie ruskej bankovky určite rozhorčí Kyjev, ktorý požaduje vrátenie Krymu. Väčšina Rusov minuloročnú anexiu schvaľuje. Ruská centrálna banka oznámila, že uvedie do obehu 20 miliónov storubľových bankoviek s tematikou Krymu. KOŠICKÝCH 5 DUKÁTOV bolo vydaných len 5 tisíc. Už to je rozdiel, ktorý poukazuje na cenu košického dukátu vydaného v limitovanej edícii, na rozdiel od papierika vytlačeného v Rusku, na začiatok vytlačeného v 20 miliónovom náklade.
Ruská centrálna banka vydala bankovku s tematikou polostrova Krym. Ten vlani v marci Moskva odtrhla od Ukrajiny a anektovala, čo viedlo k ostrej kritike a sankciám zo strany západných krajín.

Na novej bankovke v hodnote sto rubľov (1,3 eura) je zobrazený pamätník potopeným lodiam v prístave Sevastopoľ a zámok Lastovičie hniezdo blízkosti Jalty. Na bankovke je takisto vodotlač s podobizňou ruskej cárovnej Kataríny II. Veľkej, za vlády ktorej sa Krym dostal do područia Ruska.

Väčšina Rusov minuloročnú anexiu Krymu schvaľuje s tým, že polostrov bol historicky ruským územím až do roku 1954, kedy ho sovietsky vodca Nikita Chruščov odovzdal Ukrajine.

Ruská centrálna banka oznámila, že uvedie do obehu 20 miliónov storublových bankoviek s tematikou Krymu. Banka už dávnejšie vydala desaťrubľovú mincu na oslavu ruskej kontroly nad týmto polostrovom, napísala agentúra Reuters.

28. decembra 2015 | Nezaradené | Komentáre vypnuté na Ruská papierová 100 rubľovka a anektovaný Krym. Lepší je aj bimetalový KOŠICKÝ 5 DUKÁT

Comments are closed.