menu close menu
TOPlist

Štát chce monitorovať Bitcoin. Na KOŠICKÝ DUKÁT je však krátky

KOŠICKÝ DUKÁT Vám dáva slobodu. Slobodu voľby. Na KOŠICKÝ DUKÁT je štát krátky. Zatiaľ. Preto je KOŠICKÝ DUKÁT hotovostný a nie elektronický. Aby boli na nás krátki 🙂

dukat bitcoin

Koniec prania špinavých peňazí i podpory terorizmu. Úrady chcú monitorovať virtuálne meny. Takto zvyčajne končí sloboda.

BRUSEL, BRATISLAVA. Európska únia začne monitorovať virtuálne meny. Chce pochopiť ich fungovanie aj ich vplyv na ekonomiku ešte predtým, ako sa pustí do ich regulácie. Dôvodom je fakt, že takéto meny môžu byť prostriedkom na pranie špinavých peňazí či na podporu terorizmu.

Podľa agentúry Reuters dnes existuje približne šesťsto virtuálnych mien, z ktorých 90 percent trhu pokrýva bitcoin. Tento sektor predstavuje asi 7 miliárd dolárov, čo nie je z globálneho pohľadu veľa. Transakcie na svetových burzách totiž denne predstavujú asi päť biliónov dolárov.

Analytici však dlhodobo upozorňujú, že finančný systém založený na virtuálnych menách bez garanta v podobe silnej banky nemôže dať ľuďom istotu, že ich peniaze sú stabilné a kryté. Napokon, pri špekulatívnych pohyboch kurzu sa o tom presvedčili aj používatelia bitcoinu v čase, keď skolabovala burza Mt. Gox.

Čítajte viac: http://tech.sme.sk/c/20080051/eu-zacne-monitorovat-virtualne-meny.html#ixzz3yN3pWwPL

26. januára 2016 | Nezaradené | Komentáre vypnuté na Štát chce monitorovať Bitcoin. Na KOŠICKÝ DUKÁT je však krátky

Comments are closed.