menu close menu
TOPlist

PREČO STOJÍ strieborný košický 50 dukát BK 75 € ?

fac_1V prvom rade uvádzame na niektoré dopyty, že ide o výmenný kurz a nie predajný.

OZ KOŠICKÝ DUKÁT na výmenu tovarov a služieb žiadne dukáty nepredávalo a nepredáva ale dáva ich do obehu v zmysle platných zákonov a potom ich takisto v zmysle zákonov SR a EÚ od obchodníkov a prevádzok akceptujúcich košické dukáty sťahuje a opätovne dáva do obehu. Cieľom je podporiť lokálnu ekonomiku. Kurz dukátov určuje dopyt a snaha nášho združenia, aby dukáty čo najviac obiehali. Vyššou cirkuláciou dukátov podporujeme rast lokálnej ekonomiky a tiež vykonávame aj opatrenia, ktorými sa snažíme eliminovať tezauráciu dukátov.

Jedným z takýchto opatrení je aj na základe vysokého dopytu verejnosti od 3.10.2016 zmena výmenného kurzu strieborného košického 50 dukátu BK na 75 €. Tento kurz (75 € za 50 dukát) platí iba vtedy, ak záujemca neprejaví záujem o dukáty v ďalších nominálnych hodnotách.

Inak je výmenný kurz (50 € za 50 dukát) v zmysle nasledovného kľúča:

Výmenný kurz 50 € + 100 košických dukátov /v nomináloch 2 a 5 podľa Vášho rozhodnutia počtu kusov a v kurze k euru 1:1) – tzn. za 150 € získate 150 košických dukátov, z ktorých je jeden kus BEŽNÁ KVALITA AG K50D a rôzne kombinácie dvoj a päťdukátov (napr. 50 ks dvojdukátov alebo 20 ks päťdukátov alebo 10 ks päťdukátov + 25 ks dvojdukátov).

Vyššie uvedené skutočnosti máme za to dostatočne objasňujú naše zámery a cieľ. Našim primárnym zámerom a cieľom je funkčné lokálne platidlo. Každý záujemca o dukáty, či už ako užívateľ dukátov a/alebo akceptant dukátov vstupuje do systému fungovania lokálneho platidla na základe dobrovoľnosti a za podmienok, ktoré určuje oz KOŠICKÝ DUKÁT.

Ak niekto chce participovať na projekte KOŠICKÝ DUKÁT, tak v rámci efektívnosti, dobrovoľnosti a skutočného lokálpatriotizmu akceptuje podmienky oz KOŠICKÝ DUKÁT, keďže iba tak sme schopní spoločne vybudovať funkčný systém lokálneho platidla, ktoré podporuje lokálnu ekonomiku. V opačnom prípade príslušná osoba do projektu KOŠICKÝ DUKÁT nevstupuje.

Rezervácie 50 dukátov je možné vykonať na email: rezervacia@kosickydukat.sk

Objednávky ostatných dukátov je možné vykonať cez náš web: http://kosickydukat.sk/objednavka/

V Košiciach, 12.10.2016

S pozdravom,

JUDr. Vladimír Gürtler

predseda občianskeho združenia

KOŠICKÝ DUKÁT na výmenu tovarov a služieb

Rezervované 50 dukáty Vám v rámci Košíc doručíme osobne, inak je poštovné a balné 3,99 eur.

Projekt KOŠICKÝ DUKÁT na výmenu tovarov a služieb môžete dobrovoľne podporiť:

1. finančne dobrovoľným darom/členským na číslo účtu IBAN: SK7183300000002700783201, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX,

2. akceptovaním KOŠICKÉHO DUKÁTU vo Vašej prevádzke, obchode, pri poskytovaní služieb a pod.,

3. šírením nášho webu www.kosickydukat.sk medzi vašich priateľov, kamarátov a známych,

4. zdieľaním nášho webu a dobrého mena projektu KOŠICKÝ DUKÁT na Facebooku,

5. akokoľvek inak, ako sami uznáte za vhodné, účelné a zmysluplné.

ĎAKUJEME!

UPOZORNENIE:

Projekt KOŠICKÝ DUKÁT je súkromným projektom vyššie uvedeného občianskeho združenia a každý participant na tomto projekte si je tejto skutočnosti vedomý a zároveň plne chápe, že v žiadnom prípade KOŠICKÝ DUKÁT nie je mincou ani menou v tom zmysle, že by podliehal regulácii a/alebo dohľadu Národnej banky Slovenska, resp. Európskej centrálnej banky.

12. októbra 2016 | Nezaradené | Komentáre vypnuté na PREČO STOJÍ strieborný košický 50 dukát BK 75 € ?

Comments are closed.