menu close menu
TOPlist

Prečo je dobré mať časť aktív v košických dukátoch?

Neviete dňa ani hodiny, kedy vláda rozhodne a bankovky prestanú platiť. Košické dukáty sú tak dobrá alternatíva pre pripravených, ktorí uvažujú  o držbe časti aktív aj v niečom inom ako sú virtuálne a/alebo ničím nekryté papierové peniaze.

Košický dukát je lokálne platidlo, ktorým môžete platiť vo vybraných obchodoch za tovary a služby. Okrem nominálnej hodnoty májú košické dukáty aj hodnotu umeleckú. A tá rozhodne nie je malá. Vytvorili ich významní celosvetovo uznávaní medailéri Ronai, Poldaufová, Lugár a dukáty sú razené z ušľachtilých kovov v Mincovni Kremnica š.p..

Košický 50 dukát je navyše z čistého striebra a má teda aj cenu strieborného kovu.

Zrušenie bankoviek sa čas od času deje po celom svete. Vtedy milióny ľudí strácajú častokrát celoživotné úspory. V Československu sa posledná veľká menová reforma udiala v roku 1953 – Viac tu.

Niečo podobné sa stalo v posledných dňoch v Indii ale havné média o tom infomovali len v menšom rozsahu.

Zrušení části bankovek vyvolalo v Indii chaos
Úterní rozhodnutí vlády okamžitě zrušit platnost nejvyšších bankovek s nominální hodnotou 500 a 1000 rupií (asi 180 a 360 korun) komplikuje život stamilionům Indů. Opatření má podle premiéra Naréndry Módího pomoci v boji proti korupci, daňovým únikům a stínové ekonomice.

„Zuřím, protože vláda opominula naplánovat další postup, když podnikla tak obrovský krok,“ řekl agentuře AP úředník, po čtyřech hodinách stání v pomalu se sunoucí frontě před bankou na jižním předměstí metropole, kde se napotřetí pokoušel vybrat si peníze. „Ve čtvrtek a v pátek došly bankovky, než na mne přišla řada,“ řekl.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/v-indii-pokracuje-chaos-vyvolany-zrusenim-bankovek-fh4-/zahranicni.aspx?c=A161112_171145_zahranicni_fka

Každý pripravený tak zvažuje držbu časti svojích aktív aj v košických dukátoch. Takmer dvetisíc Košičanov a Košičaniek už má časť svojích aktív v košických dukátoch.

Budete ďalší pripravený/á a prezieravý/á?

17. novembra 2016 | Nezaradené | Komentáre vypnuté na Prečo je dobré mať časť aktív v košických dukátoch?

Comments are closed.