menu close menu
TOPlist

KOŠICKÝ DUKÁT alebo BITCOIN? Čo je lepšie?

Na rast kurzu bitcoinu má vplyv predovšetkým pokles čínskej meny a globálna neistota. KOŠICKÝ DUKÁT bude čoskoro v obdobnej situácii 🙂 Na rozdiel od bitcoinu, ktorý sa raz môže stratiť z Vášho účtu, sa KOŠICKÝ DUKÁT z Vašej skutočnej peňaženky nikdy nestratí. Máte ho totiž fyzicky v reálnom a nie virtuálnom svete u seba. A buď ním jednoducho hotovostne platíte alebo je Vaším talizmanom pre šťastie 🙂

dukat bitcoin

Správa z 22. dec 2016 o 13:24 ČTK
LONDÝN. Celková hodnota všetkých bitcoinov v obehu vo štvrtok (22. decembra) dosiahla rekordných viac ako 14 miliárd dolárov (13,4 miliardy eur), keď digitálna mena počas dňa poskočila o päť percent na svoju najvyššiu hodnotu za tri roky. Na rast kurzu bitcoinu má vplyv predovšetkým pokles čínskej meny a globálna neistota.

Cena meny dnes presiahla na európskej burze Bitstamp 875 dolárov (840 eur) a bitcoin je na ceste zaznamenať najvyšší denný nárast za šesť mesiacov.

Ešte začiatkom roka sa predával za 435 dolárov, jeho hodnota sa počas roka teda viac ako zdvojnásobila. Experti vysvetľujú rast kurzu digitálnej meny zhoršovaním kvality čínskeho jüanu, ktorý sa tento rok prepadol o sedem percent.

Najviac obchodov s digitálnou menou sa realizuje práve v Číne, takže tamojší nárast dopytu má na cenu značný vplyv. Podľa dátového analytika Charlesa Haytera digitálnej mene pomohlo aj rušenie bankoviek v Indii a celková globálna neistota.

Bitcoin vznikol v roku 2009 ako alternatíva oficiálnych mien a počas rokov sa presadil ako kybernetická mena sveta. Vytvára ju sieť počítačov so špecializovaným softvérom. Keďže nie je pod kontrolou žiadnej centrálnej banky a dá sa ľahko presúvať, je často využívaná tými, ktorí sa chcú vyhnúť kontrole svojho kapitálu.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20417204/hodnota-bitcoinov-v-obehu-dosiahla-rekord.html#ixzz4TbOZ5T99

www.kosickydukat.sk

22. decembra 2016 | Nezaradené | Komentáre vypnuté na KOŠICKÝ DUKÁT alebo BITCOIN? Čo je lepšie?

Comments are closed.