september 12, 2017

Lokálne platidlo rozšírila druhá emisia päťdesiatdukátu

V Košiciach v pondelok predstavili druhú emisiu košického päťdesiatdukátu. Jeho autormi sú medailéri Branislav a Miroslav Rónaiovci. Informuje o tom denník Korzár v článku TU

Ide o lokálne platidlo používané v metropole východu.

Podľa predsedu občianskeho združenia (OZ) Košický dukát na výmenu tovarov a služieb a autora myšlienky lokálneho platidla v Košiciach Vladimíra Gürtlera ide o úspešný projekt, do ktorého sa pridávajú rôzne prevádzky.

„V praxi to funguje tak, že ľudia, ktorí majú dukáty, ich môžu reálne minúť v prevádzkach, ktorých je už viac ako 30, a potom vzájomne si tie prevádzky dukáty medzi sebou vymieňajú za rôzne tovary a služby a takisto aj medzi občanmi,“ uviedol Gürtler.

Bude aj strieborný 100 dukát

Ako povedal, ide o to, aby členský princíp fungoval tak, že ľudia, členovia OZ Košický dukát na výmenu tovarov a služieb, budú podporovať lokálnu ekonomiku obehom dukátov.

„Predpokladáme, že v roku 2018 bude vydaný strieborný stodukát, ako jednouncovka a uvažujeme aj o nomináli 20. Tým by sme skompletizovali zbierku dukátov, keďže doteraz boli vydané jednodukát, dvojdukát, päťdukát, desaťdukát a teraz päťdesiatdukát ročník 2017,“ dodal Gürtler.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20646866/lokalne-platidlo-rozsirila-druha-emisia-patdesiatdukatu.html#ixzz4sR9zgtFu

Košické dukáty môžu členovia/darcovia združenia KOŠICKÝ DUKÁT na výmenu tovarov a služieb získať po objednaní cez web www.kosickydukat.sk poštou alebo prevziať aj osobne v Mestskom informačnom centre v Košiciach pri Dóme Sv. Alžbety.

ujemcovia o KÚPU strieborného 50 dukátu v špeciálnom 8-stránkovom knihovom obale si ho môžu objednať a kúpiť aj cez partnera projektu KOŠICKÝ DUKÁT – eshop http://oleole.sk/produkt/zberatelsky-kosicky-50-dukat-s-knihovym-obalom/

One thought on “Lokálne platidlo rozšírila druhá emisia päťdesiatdukátu

  1. „Košické dukáty môžu členovia/darcovia združenia KOŠICKÝ DUKÁT na výmenu tovarov a služieb získať po objednaní cez web http://www.kosickydukat.sk poštou alebo prevziať aj osobne v Mestskom informačnom centre v Košiciach pri Dóme Sv. Alžbety.

    Záujemcovia o KÚPU strieborného 50 dukátu v špeciálnom 8-stránkovom knihovom obale si ho môžu objednať a kúpiť aj cez partnera projektu KOŠICKÝ DUKÁT – eshop http://oleole.sk/produkt/zberatelsky-kosicky-50-dukat-s-knihovym-obalom/

Please Post Your Comments

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *