september 11, 2017

NOVINKA – strieborný KOŠICKÝ 50 DUKÁT je už na trhu

V Košiciach sa dnes uskutočnila oficiálna prezentácia nového košického lokálneho platidla – strieborného košického 50 dukátu.

Unikátnu NOVINKU prezentovali jej autori – celosvetovo uznávaní medailéri a autori mincí Miroslav a Branislav Ronai z Kremnice (otec a syn). M. Ronai je autorom desiatok slovenských pamätných minci a na viacerých svetových výstavách ocenených plakiet a medailí.

KOŠICKÝ strieborný 50 DUKÁT je vyrazený v počte 200 číslovaných kusov z ktorých 100 kusov je určených pre zberateľov.

Každý strieborný 50 dukát je originálny a jedinečný s vyrazeným vlastným číslom, štátnym puncom a značkou Mincovňa Kremnica š.p.,“ uviedol medailér a autor averznej strany košického 50 dukátu Branislav Rónai.

Projekt KOŠICKÝ DUKÁT funguje v Košiciach už viac ako dva roky a za ten čas si získal tisícky priaznivcov. Dukáty akceptuje takmer 40 prevádzok ako sú reštaurácie, kaviarne a známe hotely. Doteraz boli vydané dukáty v nominálnych hodnotách 1, 2, 5, 10 a 50 dukát.

Predpokladáme, že košické dukáty v nominálnych hodnotách 100 a 20 budú vydané v roku 2018, uviedol autor reverznej strany 50 dukáta Miroslav Ronai.

Košické dukáty môžu členovia/darcovia združenia KOŠICKÝ DUKÁT na výmenu tovarov a služieb získať po objednaní cez web www.kosickydukat.sk poštou alebo prevziať aj osobne v Mestskom informačnom centre v Košiciach pri Dóme Sv. Alžbety.

ujemcovia o KÚPU strieborného 50 dukátu v špeciálnom 8-stránkovom knihovom obale si ho môžu objednať a kúpiť aj cez partnera projektu KOŠICKÝ DUKÁT – eshop http://oleole.sk/produkt/zberatelsky-kosicky-50-dukat-s-knihovym-obalom/ , uviedla členka oz KOŠICKÝ DUKÁT na výmenu tovarov a služieb Mária Kappelová.

Please Post Your Comments

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *