menu close menu
TOPlist

Podporte Domácich Výrobcov

Priatelia a sympatizanti OZ KOŠICKÝ DUKÁT na výmenu tovarov a služieb. Používaním lokálneho platidla – KOŠICKÉHO DUKÁTU (1 dukátu od augusta 2015 a 5 dukátu od decembra 2015) podporujete ekonomiku a rozvoj mesta Košice ako aj celého košického kraja. Prispievate tiež k rozvoju ľudských i obchodných vzťahov v regióne. Zákazníci používajúci alternatívnu menu (lokálne platidlo – KOŠICKÝ DUKÁT) nakupujú (vymieňajú svoje dukáty) spravidla výhodnejšie, ako pri ako pri použití „oficiálnych” peňazí (v súčasnosti EURA)

Napríklad ako v staromestkej pivárni:

staromestska
Toto, avšak nielen to, je jedna z motivácii, prečo nakupovať u lokálnych predajcov. Najväčším prínosom však je, že peniaze „ostávajú“ v meste a neputujú medzi príjmy veľkých korporácií. Lokálne platidlo KOŠICKÝ DUKÁT oveľa lepšie plní svoju pôvodnú funkciu (obdobne ako iné funkčné lokálne „meny“) prečo aj vznikol: obeživo, platobný prostriedok. Veľmi pozitívnym vedľajším efektom by malo byť, že ľudia a obchodníci sa bližšie spoznajú a vznikajú nové medziľudské väzby, na čo súčasné generácie zabúdajú.

OZ KOŠICKÝ DUKÁT na výmenu tovarov a služieb je tým subjektom, ktorý je hybnou silou celého projektu KOŠICKÝ DUKÁT. Podporte lokálnych výrobcov. Dá sa to úplne jednoducho.

Nakupujte u lokálnych výrobcov a v lokálnych podnikoch. Využívajte lokálne služby.

A “plaťte” samozrejme KOŠICKÝMI DUKÁTMI 🙂

Ak nám chcete v tomto projekte akýmkoľvek spôsobom pomôcť alebo sa k nemu pridať, kontaktujte nás na tel.: 0911 177 007 alebo emailom: info@kosickydukat.sk

[show_tagwebs_beauty_contact_popup_form id = „1“]